19 WRZEŚNIA 2014

W piątek, 19 września, na wielkiej gali w Best Western Grand Hotel w Kielcach, Echo Dnia wręczyło nagrody Skrzydła 2014. Na uroczystości zjawili się laureaci tej najstarszej w regionie nagrody gospodarczej oraz wielu znakomitych gości. Imprezę prowadziła Aldona Orman, znana aktorka, pochodząca z Końskich.

31 PAŹDZIERNIKA 2013
Piekarnia Białogon zostaje sponsorem wystawy fotograficznej  "Horror" w Muzeum Historii Kielc
20 PAŹDZIERNIKA 2013
Piekarnia Białogon zostaje sponsorem generalnym widowiska "Saligia- Siedem grzechów głównych"
   
15 WRZEŚNIA 2013
W niedzielę 15 września w godzinach 12-18 można było poznać niezwykle bogatą, tradycyjną obrzędowość Regionu Świętokrzyskiego związaną z czasem żniw oraz zbiorem plonów. Podczas święta odbył się kiermasz chleba oraz smaków regionalnych, gdzie można było znaleźć nasze stoisko.
25 SIERPNIA 2013
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy, podczas której poświęcono chleby, a wierni podziękowali za zebrane plony oraz prosili o urodzaj na rok przyszły. Starostami dożynek byli hodowcy krów: Elżbieta Strójwąs z Brudzowa, gmina Morawica, oraz Wiesław Mazur z Sarbic Drugich w gminie Łopuszno, który otrzymał tytuł Rolnika Roku 2012. To im przypadł w udziale zaszczyt przekazanie bochnów chleba upieczonych z tegorocznej mąki. Chlebem częstowano wszystkich gości, życząc by nikomu go nie zabrakło.
18 SIERPNIA 2013
Miss lata po raz pierwszy gości w Morawicy. Ciekaw jestem, kto wygra, bo na pewno ta dziewczyna przejdzie do historii – powiedział przed imprezą wójt Morawicy, Marian Buras. Zdobywczynią pierwszego tytułu Miss Lata Morawicy została Dominika Tkacz z Brzezin (gmina Morawicy). Gmina Morawica od lat słynie z wyborów miss, jednak konkurs Miss Lata dopiero tu zadebiutował. - Nasze wybory w przyszłym roku będą obchodziły jubileusz 15-lecia, ale mają zupełnie inny charakter niż Miss Lata, choć każda z tych imprez ma swój urok – podkreślił wójt Buras.
22 CZERWCA 2013
22 czerwca w Strawczynie odbędą się mistrzostwa Polski kolarzy masters i amatorów. Kolarze masters i amatorzy, praktycznie co roku przyjeżdżają do Strawczyna, by rywalizować w wyścigu po Ziemi Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza. W tym roku impreza ma rangę mistrzostw Polski.  
LISTOPAD 2012
Piekarnia Białogon otrzymuje wyróżnienie - znak jakości "Nasze Dobre Świętokrzyskie" za Chleb Górski
LISTOPAD 1991
Założenie firmy
 
 

strona główna | firma | wydarzenia | oferta | punkty sprzedaży | kontakt